Дитячий садок № 9 «Калинка» м.Нікополь Дніпропетровська область

   





Сторінка музкерівника

 

Музика дощу

 

          Конспект заняття з музичної терапії для дітей середнього віку.

 

Мета:    сприяти зняттю емоційного напруження, зміцненню емоційно – вольової

               сфери, закріпленню психічної рівноваги дітей;

               виховувати естетичний смак дітей.

Завдання:  розвивати  тембровий та інтонаційний слух,співацькі навички, здатність

                до музично – рухової творчості;

                стимулювати абстрактне мислення, довільну увагу, уміння зосереджуватися,

                пам’ять, мовлення, творчу увагу дітей;

                привчати дітей координувати свої дії з діями інших.

Обладнання:   краплинки з картона, стіл, легка тканина, саморобні стаканчики,

                 ложки, тарілки, ширма, телевізор,паперові  посмішки, скринька, дошка магнітна.

                 стрічки.

 

Хід заняття:

           ( діти заходять до музичної зали, музикотерапевт вітається з усією групою,

             діти вітаються з музикотерапевтом. Звучить аудіозапис  твору Вангеліса.

             Музикотерапевт звертає  увагу дітей на краплинки, розкладені на килимі

             « обличчями» донизу.)

Музикотерапевт: Діти, погляньте, які чарівні краплинки з’явилися на нашому килимі.

             Нумо, оберіть собі краплинку, тихенько підійдіть та зручно влаштуйтеся біля

             неї.

           ( Діти підходять до краплинок, сідають біля них. Музикотерапевт вмикає

             відео презентацію « Музика дощу»

             У той час, як діти дивляться відео презентацію, на ширмі з’являється  Хмаринка

              ( вихователь), яка звертається до дітей.

Хмаринка: Доброго дня мої малята! Я з гори помітила, які гарні дітки прийшли до        

              кімнати, і мені захотілося до вас спуститися. Можна? ( відповіді дітей)

              ( хмаринка виходе з –за ширми)

              Я хочу розповісти вам про свої подорожі. Ось послухайте…

           ( Звучить аудіо колаж шуму дощу  - « Дощ у лісі», «Дощ стукає по підвіконню»,

              «Дощ стукає по даху». Загальна тривалість – до двох хвилин

             Діти слухають аудіо колаж двічі. Перший раз хмаринка коментує, розповідаючи

             дітям, де вона побувала. За повторного прослуховування Хмаринка ставить дітям

             навідні запитання: «Де це я зараз?», «А куди тепер помандрувала?» тощо. Діти

             відповідають, прислухаючись  до звуків і пригадуючи, що розповідала Хмаринка.

                      Техніка «гра на тілі або гра тілом»

Хмаринка:  Зараз, мої маленькі, я дуже хочу вас освіжити! Мої краплинки пострибають по

             ваших  ніжках, ручках, вушках, личку… А можуть погуляти по килимку. Щоб мої

             краплинки погуляли – пострибали, мені потрібна допомога ваших пальчиків

             долоньок і навіть ніжок. Ну що, спробуємо? ( відповіді дітей)

             Музикотерапевт включає аудіодобірку з різноманітних музичних творів

             Аудіо добірка звучить одночасно з шумом дощу. Хмаринка пропонує дітям

              різноманітними рухами пальців та долоньок, зокрема по власному тілу,

             зобразити, як часто і з якою силою крапає дощ. Можно використовувати також

             тупання ногами по підлозі, плескання тощо.

                      Артикуляційна розминка та вокалотерапія.

           (Хмаринка пропонує дітям озвучити текст, який вона промовлятиме)

Хмаринка: Дощик зашумів у лісочку.           (діти промовляють звуки «ш» із придихом)

             Із листя почали спадати краплинки  (повільно клацають язиком)

             Ось вони клацають усе швидше….   (клацають язиком, поступово прискорюючи

                                                                              темп)

             А тепер дуже швидко                          (швидко промовляють звук «т-т-т»

             А ось дощик припиняє падати            (уповільнюють темп

             Краплинки рідшають…

             Ось і закінчився!                                   ( замовкають)

        

             Чудово! Діти, а чи можете ви заспівати пісню про дощик? Мені так приємно було

             б її почути.

           (Діти виконують пісню - гру «Дощик»)

Музикотерапевт: Ми заспівали – і покликали дощик до себе, ану, краплинки поспішайте

             до нас.

                      Танок «Краплинки»

Хмаринка:  Діти, а давайте пограємось з краплинками. Коли світить сонечко всі ідуть

                 гуляти, а коли гримить грім і накрапає дощик всі тікають під парасольку, а мої

                 краплинки  ловлять тих, хто не заховався.

                        Гра «Сонечко і дощик»

                   Музикування

               (Хмаринка підводить дітей до столу на якому лежать речі, але вони накриті

                 легкою тканиною )

                 Ми так весело грали з дощиком, що утворилася велика весела калюжа.

                 Нумо дмухнемо -  можливо вона з нами пограється.

               ( Діти дмухають на тканину, вона піднімається й опускається. Повторити 2 раза.

Музикотерапевт:  Дивіться – наша калюжа не проста! Вона приховала для нас сюрприз-

                 якісь  незвичайні речі ( стаканчики, ложки, тарілки)

                (діти беруть стаканчики і під аудіо запис «Піцикато»  музицирують  в одному

                  ритмі, далі музицирують з ложками і тарілками)

Музикотерапевт:    Ми добре попрацювали, тож час трішки відпочити. Повернемося до

                  наших краплинок. Покладемо на них долоньки і поділемся  з ними своїм

                  теплом.( звучить релаксаційна музика)

                   Може краплинки теж нам щось подарують

                 ( перевертають краплинки)

                   Оце диво! Краплинки як живі. У них є вічка і носики, але чогось не вистачає…

                   Чого саме? (відповіді дітей) Але ж ротики десь мають бути! Нумо пошукаймо.

                           Гра « Знайди ротик»

                 (Музикотерапевт пропонує дітям передати краплинці свій настрій: якщо він

                   веселий  - прикрипити усмішку кутками вгору, якщо сумний – кутками вниз.

Музикотерапевт:   Погляньте, скільки друзів з’явилось у нашої  Хмаринки! Як добре. Що                   

                   вона до нас сьогодні завітала. А тепер скажіть що зявляється на небі після    

                    дощу?

                  ( відповіді дітей)

                    Звичайно райдуга.

                            Танок «Райдуга»

                   Настав час прощатися.

                 (Звучить аудіо запис вітру і Хмаринка зникає.)

                 (Діти повертаються до групи)